mrminiver (mrminiver) wrote,
mrminiver
mrminiver

Польша. Уколем вакциной смерти ВСЕХ!

Minister pytany był w piątek w Polsat News m.in. o szczepionki na koronawirusa SARS-Cov-2.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że szczepionka na Covid-19, tworzona przez niego we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE, ma ponad 90 proc. skuteczności. W środę Komisja Europejska zatwierdziła umowę z obiema firmami na zakup 300 mln dawek.

Premier Mateusz Morawiecki w piątek spotkał się z przedstawicielami firmy Pfizer; spotkanie było poświęcone współpracy w przygotowania zakupu i dystrybucji szczepionek na Covid-19. Rozmawiał też z kierownictwem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, która pracuje nad opracowaniem szczepionki na koronawirusa.

Minister zdrowia: Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych

Szef resortu zdrowia pytany był o to, czy Polska jest gotowa na tak dużą operację logistyczną, jaką będzie masowe szczepienie przeciw Covid-19.

To jest potężna operacja logistyczna. My planujemy zaszczepić całą populację dorosłych. Ta populacja to 31 mln ludzi, bo tyle osób ukończyło 18 lat

— odpowiedział Niedzielski, jednocześnie wskazał na to, że będą też trudności logistyczne związane z samą szczepionką, która jak mówił „wymaga szczególnych warunków”, gdyż musi być transportowana i przechowywana w temperaturze minus 70 stopni.

Minister zdrowia wyraził też nadzieję, że „skłonność do szczepienia będzie zdecydowanie większa niż do tej pory w przypadku rożnych chorób”.

Oprócz łańcucha dostaw musimy zdefiniować sobie sposób, w jaki będzie określona dostępność do szczepienia, bo ona musi być masowa. Myślimy tutaj o wykorzystaniu punktów drive thru, w których teraz prowadzone są wymazy

— powiedział Niedzielski.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/526432-niedzielski-planujemy-zaszczepic-cala-populacje-doroslych
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment